UYUŞTURUCU VE BEN

2
56
views

UYUŞTURUCU VE BEN

Beyni, Ruhu, Bedeni Uyuşturulmuş gençlerden mi Fatih’ler,Yavuzlar, Muhsin’ler Çıkacak..!!

Ben hareket üzere yaratılmışım. Benim hareketlerimi elimine edecek bir maddeyi vücuduma vererek hayatımın tamamına geçirmiş olduğum bir çuvalın gözlerimi kör, geleceğimi karanlık ve Allah’a Nankörlük etmez miyim?

Daha vücudumun kontrolünü sağlayamayıp, attığım adımın nereye bastığını bilmeyen ben mi ülke yöneteceğim? Yada hayallerini kurduğumuz ailemizi bu uyuşmuş bir beden, körelmiş bir ruh ile mi yöneteceğim?

Ülkem üzerinde onca kurulan oyunları bu kafa ile mi çözeceğim? Yada Anamın söylemediği derdini mi anlayacağım? Peki ya Gardaşımın sıkıntısına ortak olacak iradeyi elimde tutabilecek miyim? Babamın yüreğinde ki fırtınaları hissedecek miyim?

Hayır.. Hayır..Hayır. Ben Vatan toprakları üzerinde uyuşturucu kullanarak atalarımın haklarını çiğneyemem. Çanakkale’de toprağa akan kana Uyuşturucu Karıştıramam. O Kan ile oluşmuş bayrağıma leke süremem çünkü ben Bayrağım, Bayrağı kirletemem..!!

Biz Kavruk yüzlü Anadolu çocuklarıyız. Bizim Dinimiz Bir, Kitabımız Bir, Bayrağımız Bir, Vatanımız Bir. Biz Kuran-ı Kerim’i rehber alır, Kitabımızı okur, Dalgalanan Al bayrağın altında Döşek olmuş toprağın üzerini yurt eylemiş Müslüman Türk Milletiyiz. İcazet aldığımız Yüce Dinimizin rehberi, Hayat ölçümüz Kuran-ı Kerim’de net şekilde uyuş(turul)mayı reddederken ben neden ona tamah edeyim.Kuran-ı Kerim’de uyuşturucu ile alakalı Ayet bulunmamaktadır çünkü o zamanda uyuşturucu ortaya çıkmamıştı ancak Peygamber Efendim Bana ‘’Sarhoşluk veren her içecek Haramdır’’ demiş. Ben gaflete düşer uyuşturucuya bulaşırsam halim nice mi olur?  Yüz yıllardır uyutulan ben olurum, Yüzyıllardır Kanı akan ben olurum, Yüzyıllardır canı yanan ben olurum. Yetmez mi artık uyuduğum..!!

Ben uyudukça Ezanın Sesi Kısılır, Ben uyudukça Bayrağı dalgalandıracak İslam’ın Rüzgârı esmez, Ben uyudukça Darbede yaparlar, cuntada yaparlar, Muhtırada yaparlar ama ben uyuş(turul)maya teslim olmazsam her türlü darbeye, her türlü ateşin Namlusuna Karşı dik dururum.

  Bizler Anadolu çocuklarıyız, Ecdadın torunlarıyız Bizim alnımız kir tutmaz, Kabul görmez. Çağrım Aziz Türk milletinin evlatlarına, kardeşlerime:

Uyumayın, uyutulmayın Uyuşturmaya çalışanlar sizin elinizden tutar evet ama bataklığa çeker. Aldanmayın Biz Alperenler olarak bunlarla mücadele eden Muhsin Başkanın Alperenleriyiz. Gelin Bizimle beraber olun çözülmeyecek derdi Rabbim vermez.

Uzatın elinizi Gül’ü tutun,

Uzatın elinizi gülümsemeye tutunun..!!

Süleyman DİNÇ

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here