Uygur Türkleri Doğu Türkistan’da Yaşanan Çin Zulmünü Anlattı

0
58
views

Uygur Türkleri Doğu Türkistan’da Yaşanan Çin Zulmünü Anlattı

Uşak Alperen Ocakları Doğu Türkistan ile alakalı düzenlediği programlara hız kesmeden devam ediyor. Uşak Alperen Ocakları düzenlediği programlar kapsamında geçtiğimiz haftalarda Tiritoğlu Parkı’nda açtığı “Doğu Türkistan Kan Ağlıyor” fotoğraf sergisinin ardından, Doğu Türkistan Milli Meclisi Başkanı Seyit TÜMTÜRK’ü misafir ederek Uşak Üniversitesi ve Uşak Atatürk Kültür Merkezi’nde Doğu Türkistan konferansları düzenlemişti. Uşak Alperen Ocakları bugün ise “Uygur Türklerine yapılan zulmü duyurabilmek için İstanbul’dan Ankara’ya yürüme eylemi gerçekleştirerek ulusal medyada gündem olan Uygur Türklerini” misafir etti.

Uşak Alperen Ocakları’na gelen Uygur Türklerinden Zülfikar Ali, Doğu Türkistan’da yaşanan Çin zulmüne dikkat çekmek amacıyla açıklamalarda bulundu. Zülfikar Ali’nin açıklaması şu şekilde:

 “Doğu Türkistan’daki günahsız yere kamplara atılan ve katliam gören kardeşlerimizin sesini duyurmak için yola çıktık. Onların seslerini bütün Türkiye’deki Türk kardeşlerimize duyurmak istedik. Şu anda Doğu Türkistan’daki Uygur Türk’ü kardeşlerimize yönelik baskılar ve zulüm her geçen gün artıyor. Her gün binlerce Doğu Türkistanlı kardeşimiz ölüyor. Şu anda  5 milyon Doğu Türkistanlı kardeşimiz hapishanelerde. 600 binden fazla kız kardeşimize Çin’in Nazi kamplarında kısırlaştırma ilacı verdiler. 2 yaşından büyük çocukların hepsini temelden eğitmek için Çin’in iç bölgelerine götürdüler. Çin’in Nazi kamplarında kız kardeşlerimiz, bizim namusumuz çıplak ve kelepçeli halde tutuluyor ve tecavüze uğruyor. Sizin bundan haberiniz var mı?

Doğu Türkistan’da Soykırım Var

 Filistin’de Yemen’de zulüm var bunu hepimiz biliyoruz. Peki ya Doğu Türkistan ? Doğu Türkistan’da zulüm değil ölüm var. 10 sene içerisinde 10 milyon Uygur Türkü kardeşimizi öldürdüler, yok ettiler. Yine öldürmeye devam ediyorlar. Her gün yüzlerce, binlerce kardeşimiz ölüyor veya tutuklanıyor. Peki sebebi ne? Türk bayrağının bulunduğu tişörtü giymeleri dahi onların 5 sene içerde kalması için yeterlidir. Evlerimizdeki bıçaklar mutfağımıza zincirli haldedir. Bıçaklar denetim altında ve üzerinde kimlik numaraları yazıyor. Bıçaklar bulunduğu yerden çıkarılıp zinciri koparıldığında onun için de 5 sene ceza alabiliyorsunuz. Çünkü suç unsuru olarak sayılıyor. Bizim buradaki arkadaşımızın ailesinden 40 kişi hapishanede. Bu sadece bir kişinin ailesi ve akrabası. Suçları ise Türkiye’ye 15 gün gelip kalmaları. Hepsine ayrı ayrı 5 ile 10 sene arasında hapis cezası verildi. Başka bir arkdaşımızın 72 yaşında annesi dahi 10 sene ile içeri atıldı. Arkadaşımız 4 tane çocuğunun nerede olduğunu bilmiyor. Benim eşimi 13 gün önce 5 sene ile içeri attılar. Çocuklarımdan ise haberim yok. Doğu Türkistan’da soykırım var. Ancak biz başkalarına teröristiz. Namusumuzu, ailemizi, kardeşlerimizi koruduğumuz için terörist sayılıyoruz.

Kardeş Aile Projesi Adı Altında Her Eve Çinli Ajan

Kardeş aile projesi adı altında her eve Çinli ajan yerleştirdiler. Ailelerin erkekleri yok. Çünkü hepsini Çin’in nazi kamplarına attılar. Bu evlere yerleştirilen Çinliler bizlerin bacılarımızın, kardeşlerimizin yataklarına, namuslarına kadar uzandılar. Bunlar namaz kılmanızı, Kuran okumanızı ibadet yapıp yapmadığınızı denetliyor.

Zulme Sessiz Kalmayalım

1933 yılında Doğu Türkistan’ın 13 milyon nüfusu varken, Türkiye’nin 14 milyon nüfusu vardı. Şuan Türkiye’nin 80 milyondan fazla nüfusu var. Doğu Türkistan’ın ise 25 milyon nüfusu var. Bundan 10 yıl önce 35 milyon nüfusumuz vardı. Şu anda 25 milyona kadar geriledi. Doğu Türkistanlılar topraığını dinini kanını koruyarak şehit oldular. Hiçbir yere kaçmadan sizlerin bize emanet bıraktığınız topraklar sahip çıkmak için şehit oldular. Doğu Türkistan Türk toprağıdır. Kardeşlerinizin, sizin toprağınızdır. Hepimiz bir olalım. Hem kan kardeşiyiz hem din kardeşiyiz. Doğu Türkistan’da yaşanan zulme sessiz kalmayalım. Çevremizdeki insanlara bu zulmü anlatalım. Doğu Türkistan bizim ata toprağımız sahip çıkmamız gerekiyor, sahip çıkmak zorundayız. Bizler hem kan kardeşi hem de din kardeşiyiz. Filistin, Yemen bizlerin bir kere namusu ise Doğu Türkistan iki kere namusumuzdur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here