TÜRK’ÜZ, DOĞRUYUZ, DAHA DA ÇALIŞKAN OLACAĞIZ

0
52
views

TÜRK’ÜZ, DOĞRUYUZ, DAHA DA ÇALIŞKAN OLACAĞIZ

 Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde 8 Ekim 2013 tarihli değişiklikle Andımızı kaldırmıştı. Türk Eğitim-Sen anında dava açmıştı. Danıştay, 24 Nisan 2018’de Andımızın tekrar okullarımızda okutulması için karar verdi. Bakanlığın değişiklik hükmünü iptal etti. Ve Danıştay kararı 18 Ekim 2018’de tebliğ edilebildi Türk Eğitim-Sen’e!

8 Ekim 2013 de ani bir kararla ; Andımız çözüm süreci denen ihanet sürecinde devlet kurumlarına yerleşmiş  feto/pkk militanlarının baskısı ve işbirliğiyle kaldırılmıştı. Dikkat edin bunlar 15 Temmuz vatanımıza, milletimize yapılan hain terör eyleminden önce yapılan hamlelerdi

Andımızın kaldırıldığı sürecin devamında neler yaşadığımızı gördük açılım, Doğunun şehir merkezlerinde hendekler ve Türk milletine hüzün.

Türk’üm, Doğruyum, çalışkanım ile başlayan vatan bütünlüğümüzü sağlayan bu kutlu, milli sözlerden kim rahatsız olur. Ülkemizin adı “Türkiye” Türk Vatanı silahlı kuvvetlerinin adı “Türk” Silahlı Kuvvetleri olan bir ülkede okullarda çocuklarımıza milli şuuru, milli birlik için okuttuğumuz andımız’daki “Türküm”den gocunanın bu ülkenin adıyla da, kendisiyle de, Türklükle de meselesi vardır. ‘Andımızın ardına saklanmayın, adam gibi derdinizi söyleyin’ desek de söylemezler. Zira işlerini sağlama almadılar henüz bu sinsiler.

Türklüğü her yerden kaldırdıktan sonra Kürtçülük, Arapçılık yaparak  Türk vatan toprağımızı etnik parçalara bölerek Amerika’ ya, İsrail’e kul köle etmek için efor harcamaktalardır. Suriye ve Irak’tan toprak çaldıkları gibi, bizden de toprak çalma niyetlerindendir.

Türk adı ile derdi olanlar yakın zamanda Türkiye isminin de ırkçı ve faşist bir isim olduğu söylerler. Öyle ya (!) Çünkü bu ülkede bir sürü etnik köken var. Bölelim ki, her birinin bir etnik devlet adı olsun. Unutma Türk! Türk’üm dememenin sonu etnik bölünmedir.

Anayasanın Türklük ile ilgili kesin hükümleri varken, devletimizin kurucu unsuru olan Türk varlığına laf söylemek, milli mücadele ile kurduğumuz devletimizin kuruluşundan rahatsız olmak değilse nedir?

Milli değerlerden asla taviz vermeyeceğiz. Burası Türk devletidir, burada Türk bayrağı sallanır, ve Türk atalarımızın Türklük emanetini milli şuurumuz ile muhafaza etmeye andımızdaki gibi ant içtik.  

 

Neymiş ; Öğrenci Andı “ayrıştırıyor” muş, Bak sen! Çok doğru! Andımız, Milliyetçiler, vatanı için gözünü kırpmadan canını verecekler ile fikri ve zikri başka sevdalardan beslenenleri çok iyi ayrıştırıyor… Adeta bir turnusol kağıdı gibi Vatanını bilenler ile vatan bilmeyenleri…

Yüksek yargının verdiği Andımız kararını tanımayacaklarmış. Türklük düşmanlarının adresi hep aynı, hiç şaşmıyor.

Ya fethullah ‘a hocaefendim deyip selam çakarak, karşısında elpençe  methiyeler dizmişlerdir ile, terörist başının mektubunu, diyarbakır meydanında okunurken rahatsız olmayanlar Türk’üm, Doğruyum, Çalışkanım sözleri ile Türk bayrağı altında  milli şuuru anlatan Andımızdan rahatsız oluyor.

Ajan papaz Brunson devlet  serbest bırakılınca yargı bağımsız karar vermiştir diyen, ama  Andımız serbest bırakılınca yargıdan hesap sormaya kalkıyorsa bu Türklüğe  düşmanlık değil de nedir?

Türkiye Cumhuriyeti’ni kuranlar Türk Milletidir. Anayasamızın ilk dört maddesi gayet nettir.  Türk milletinin bireyleri Türküm demekten rahatsızlık duymaz, milli mücadele vererek Türk devletimizi kuran atalarımıza hürmeten emanetçi olarak şeref duyarız. Soyu, sopu, sakladığı niyeti, başka amaçları olanlar varsa, eğer  Türkiye Cumhuriyeti’nin Verdiği fırsatları, makamları kabul ederek neye hizmet edebilirler ? Milli mücadeleden sonra en çok şehit veren devletlerimizin kurucu milleti Türklük ile ne dertleri vardır?

Bu soruları geçtikten sonra;

Hani bozulmuş gençlik görüyoruz ya bugünlere bir de Andımızın çocuklarımıza nasıl milli edep vereceğini gözünüzde canlandırın.

Hergün andımız okunması için sabah erken vakitte okulda sırada okumak için bekleyecek ve sorumluluk duygusunu öğrenecek. Hep bir ağızdan hangi devletin milletine bağlı olduğunu her gün aynı disiplinle söylenecek, çocuk disiplini idrak edecek.  Tüm öğrenciler hep birlikte aynı milli duyguyu hissederek birlik içinde sosyalleşecek. Alın işte milli birlik ve teröre taviz vermeyici, Türk Vatanında Türklük şuurunu aşılamaktan geçer, etnik bölücülüğün önünü Türk’üm demek keser.

 

Sayın Devlet Bahçeli 2013 de Andımız kaldırıldığında ne demişti :

‘’ Andımız geri getirilecek,milli bayramların asıl anlamına uygun kutlanması sağlanacak, tüm milli hak ve kazanımlar eski itibarlarını elde edecektir. Bu, Milliyetçi Ülkücü Hareketin yemini ve sözüdür’’

Milliyetçi Harekat Partisi Lideri Devlet Bahçeli

 / 2013 grup konuşmasından

Gerektiğinde varlığını Türk Vatanının varlığına armağan edecek milyonlarca Türk evladı var gözü kara bekleyen.

Türk yurdu varolsun, Türk’üz, Doğruyu, Daha Çalışkan Olacağız.

Andımızın orijinal hali, Başbuğumuz Atatürk’ün yaşarken onayladığı gerçek metin Andımız şöyledir.

1933 yılındaki ilk hali şöyleydi:
Türküm, doğruyum, çalışkanım.
Yasam; küçüklerimi korumak,
büyüklerimi saymak,
yurdumu, budunumu özümden çok sevmektir.
Ülküm; yükselmek, ileri gitmektir.
Varlığım, Türk varlığına armağan olsun.

ZEYNEP HAN DİKMEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here