Sefer Abi Kırmızı Çizgimizdir

1
85
views

Sefer Abi, TRT’nin son dönemlerdeki popüler dizisi Gönül Dağı’nın en önemli karakterlerinden. Dizide geçen “Sefer abi kırmızı çizgimizdir” ifadesini tam da anlamına uygun bir şekilde simge, sembol ve vazgeçilmez değer anlamında kullanarak Bozkıra uyarlayıp yazacağım.

Bozkırımızın sembolü tahinimiz kırmızı çizgimizdir. Vatanseverlik ve misafire ikram kırmızı çizgimizdir. Camilerimizde 5 vakit okunan ezanlarımız kırmızı çizgimizdir. Çay boyunda eşle dostla sıcak bir çay içip muhabbet etmek kırmızı çizgimizdir. Hz. Ömer camiinde Cuma günü sabah namazı buluşmaları kırmızı çizgimizdir. Bozkırı Siristat haber ve Yakup Çetin’den öğrenmek kırmızı çizgimizdir. Bozkırımızın mahalle haber kaynağı Bozkır Postası kırmızı çizgimizdir.

Bozkırda kaliteli mizah için Bozkır Caps kırmızı çizgimizdir.

Kültür Bakanlığı belgeli şairimiz Durmuş Karakuş kırmızı çizgimizdir. Hayra hizmet konusunda Bozkırlılar vakfı ve BİMDER kırmızı çizgilerimizdir. Asardan, Sivri’den, Köprüden fotoğraf atıp Gurbettekilere mesaj vermek kırmızı çizgimizdir. Son olarak evine helal olmak götürmek için gurbete çıkmak kaderimizdir. Salgın nedeniyle yapamasak ta şenliklerde memleket özlemini gidermek kırmızı çizgimizdir.

İyi ve kötü günde Bozkır Gençler birliğinin maçını izlemek kırmızı çizgimizdir. En temiz sevdalarımızı gönlümüzde yaşamak ve yaşatmakta kırmızı çizgimizdir.

Daha onlarca var ama elimizden geldiğince yazmaya çalıştım. Kusur ettiysem affola..

SEFER ABİ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR GÖNÜL DAĞI ile ilgili görsel sonucu

Gündeme dair: Ülkemizin en önemli aile danışmanı ve psikologlarından biri olan Prof. Dr. Doğan Cüceloğlunu bu yazı yazılmadan bir gün önce kaybettik. Rabbim merhamet eylesin…

Mustafa AK

Bozkır Anadolu İmam Hatip Lisesi tarih öğretmeni

mstfknyali@gmail.com

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here