MÜSLÜMAN TÜRK OLMAK YASAK

0
56
views

MÜSLÜMAN TÜRK OLMAK YASAK

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putın Rus askerleri tarafından işgal altında olan Anadolu toprakları için yerli halkın uyması gereken kurallar niteliğinde bildiri yayınladı:

 • Türklerin oturduğu mahalleler ve evler İşgal güçleri tarafından 24 saat aralıksız gözetim altında tutulacaktır.
 • Bu bölgelerde silahlı ya da silahsız işgal askerlerine karşı konulmayacak, işgal güçleri tarafından verilen emir ve yasaklara sorgusuz sualsiz itaat edilecektir.
 • 50 yaşından küçük erkekler sakal bırakamayacak, bırakanların sakalları derhal kestirilecektir.
 • Cemaat halinde Camilerde ve yahut toplanıp herhangi bir yerde birlikte namaz kılınması yasaktır. Cuma namazı da bu kurala dahildir.
 • Oruç tutmak yasaktır. Ramazan ayında tüm restoran ve kafeler açık olacak.
 • Kadınların büyük başörtü takması yasaktır ve Türk kadınları 110 cm den uzun etek giyemez..
 • Evlerde en fazla 1 adet Kur’an’ı Kerim ve 2 adet seccade bulundurulabilir bu sınırlar aşılırsa bu eşyalar imha edilmesi için el konulur.
 • 2000 yılından sonra doğan Türkler ikametgah adresleri ile beraber kayıt altına alınacaktır. Bu tarihten önce ve sonra doğanlar için 10bin Ruble para cezası tahsil edilecektir.
 • Bu parayı ödemeyenlerin bütün taşınır ve taşınmaz mal varlıklarına derhal el konulacaktır.( Mal varlığına sahip olmayan ailelerin kadınlarına el konulacak erkeklerin gelirleri de İşgal güçlerince tahsil edilecektir.
 • Yerli halkın kullandığı elektronik cihazlara işgal güçlerinin erişebileceği yazılım yüklenecektir.
 • Kurallara uymayanlar derhal tutuklanıp cezalandırılacaktır.

İşgali ve yerli halka uygulanan zulmü kınayan bir Protesto yayınlayan ABD işgalin hukuksuzluğuna dikkat çekti ve Avrupa Birliğine de Birleşmiş Milletler yoluyla ortak hareket vurgusu yaptı.

Yunanistan, Almanya ve İngiltere İstanbul’un Ruslara bırakılamayacağını bölgeye Nato askerlerinin ivedilikle müdahale etmesinin şart olduğunu açıkladılar ve ABD ‘den de bu açıklamaya destek geldi.

Selman Bin Abdülaziz ise bölgede Türkiye’nin varlığının son bulmasından memnuniyet duyduklarını fakat Ruslardan daha fazla ileri gitmemeleri için teminat beklediklerini ifade etti.

Diğer devletlerin açıklamalarını bir kenara bırakıp, işgal altındaki halkın ne durumda olduğuna bakarsak; insanlar sırf Müslüman oldukları için işkencelere maruz kalmakta, Türkçe yerine Rusça konuşmaları içinde baskı görmekteler. Evlerden yasa gereği (1 den fazla Kur’an-ı Kerim bulunması yasak) zorla Kur’an-ı Kerim toplarken, karşı koymalardan dolayı birçok Türk’ün gözaltına alındığı haberleri geliyor. Sokakları zapt altında tutan işgal kuvvetlerinin kadınları taciz ettiği yine buna karşı gelen Türk erkeklerini gözaltına aldıkları, kimisini de öldürdükleri yaşanan gelişmeler arasında dikkat çekiyor.

Türklerin en çok karşı koyduğu ve işgal güçlerinin zorlandığı bir başka mesele okullardaki, resmi kurumlarda ki ve kimi evlerde asılı olan Türk bayraklarının indirilmesi meselesi. Yüzlerce Türk, işgalciler tarafından ateş edilmesine rağmen bayraklarını canı pahasına korumaya devam ettikleri ve ölenlerin yerine yenilerinin nöbetlere devam etmesi herkesi en çok şaşırtan hadise olarak kayıtlara geçti.

Cuma namazı meselesi de Türklerin inatla devam ettiği ve bunun sonucunda İşgal güçleri tarafından en ağır misillemelere maruz kaldığı bir başka mesele, Türkler kutsal saydıkları bu ibadeti toplu olarak Allah(c.c.)’ın evi dedikleri Camilerde her türlü baskı ve zorlamaya rağmen yapmaya devam ediyorlar. İşgal güçleri bu yasağın çiğnenmesi devam edildiği sürece camileri yıkmak, gerekirse cemaat içindeyken bombalamak gibi seçenekleri masaya yatırabileceklerini açıkladılar.

Bütün bu zulüm devam ederken yaşananlara karşı çıkan Türk ya da Müslüman devlet olmadı. Çıkarları gereği de olsa bazı batılı devletler İşgali kınadı ve yerli halka yapılanların soykırım olduğunu ve kabul edilemez olduğunu açıkladılar.

Görünen o ki Türklere kimse yardım elini uzatmıyor ve kaderine terk ediyor.  Dindaşları hatta Irktaşları sessizliğini koruyor ve bütün bu olanlar sanki hiç olmamış gibi davranmaya devam ediyorlar.

 NOT:( Akif’in dediği gibi Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı Yazdırmasın. Yukarıdaki kurgudaki gibi bir durumda yaşatmasın. Dikkat çekmesi için Doğu Türkistan’da ki Çin işgali ve zulmü kurgulanarak Türkiye yerine konularak anlatılmıştır. )

Fatih DEMİREL

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here