Muhsin Başkan’ın 3 Mayıs Türkçülük Günü Mesajı;

0
16
views

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, 3 Mayıs Türklük Günü’nü kutlayarak, 3 Mayıs mağdurlarına Allah’tan rahmet diledi.

Şehit başkan Muhsin Yazıcıoğlu'nun hiç bilinmeyenleri ortaya çıktı! | UlkucuGundem

Yazıcıoğlu, “3 Mayıs Türklük Günü” dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Tabutluklara atılan, işkence gören, Türklüğün değerlerine direnen 3 Mayıs idealistlerine buradan rahmet diliyorum. Mücadelemiz sürecek” diye konuştu.
“Gerçek milliyetçilerin davaya sahip çıkma zamanı geldi” diyen Yazıcıoğlu, şunları aktardı: “Etrafımızdaki kuşatmayı yarmak için 1944’te tabutluklardan fışkıran ruhla donatılmış gerçek dava adamlarına, gerçek milliyetçilere ve bunların birlikte hareket etmelerine ihtiyaç vardır.”

İşkencelerin Yıldönümü

Geçmişte Türk aydınlarına yapılan işkenceleri hatırlatan Yazıcıoğlu, “Bundan tam 63 yıl önce Türk milliyetçiliği fikriyatını yok etmek amacıyla zamanın iktidarınca bir kısım düşünce adamı, yazar ve her kesimden TÜRK aydınına yapılan işkence ve tahakküm neticesinde vukuu bulan olayların yıl dönümü, Türk Milliyetçiliği tarihinde apayrı yeri olan müstesna bir gündür” dedi.

Zindanlarda, Tabutluklarda Yok Edilemedik

Yazıcıoğlu, zindanlarda bitirilmek istenen ruhun günümüzde milletin ve devletin teminatı olduğuna dikkat çekerek, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kuran iradenin düşünce mimarlarının o günlerde gördüğü baskı ve zulüm, belleklere silinmemek üzere kazınmıştır. Zindan ve tabutluklarda yok edilmek istenilen ruh, bütün olumsuzluklara rağmen bugün de millet ve devletimizin teminatıdır” diye konuştu.

Gerçek Milliyetçiler Geliyor

Açıklamasında sahte milliyetçileri eleştiren Yazıcıoğlu,“Etrafımızdaki kuşatmayı yarmak için 1944’te tabutluklardan fışkıran ruhla donatılmış gerçek dava adamlarına, gerçek milliyetçilere ve bunların birlikte hareket etmelerine ihtiyaç vardır. Türk milletinin töre, gelenek ve değerlerinin korunması, bu değerleri yaşatarak milli devletin tam bağımsızlığına kavuşmasının sağlanması ancak idealist kadrolarla gerçekleşecektir. İslam’la mecz olmuş Türk milliyetçiliği milli merkez inşasında tek fikir kaynağı olmalıdır. Türk’ün bütün değerlerini korumak için, yüceltmek için kendisini görevli kabul eden bütün Türk milliyetçileri, gün birlikte karar kılıp topyekün mücadele günüdür. Türklük günümüz kutlu olsun.”

3 Mayıs 2007

Mücadelenin niteliği değişmiştir. Delikanlı duruşun yanında 21. Yüzyılı okuyan bir vizyona ihtiyaç vardır.
Muhsin Yazıcıoğlu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here