Çinliler, Bahar Şenliği Bahanesiyle Uygur Evlerine Akın Etti

0
70
views

 

Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı, Nevruz gibi geleneksel Uygur bayramlarını çok eski zamanlardan beri kutlaya gelen Müslüman Uygur Türkleri, Çin işgalci güçlerin yasaklamaları ve dayatmalarıyla havai fişekli kırmızı fenerli ve alkol ile domuz eti eşliğinde kurulan sofralarda Çinlilerle beraber Bahar Şenliği kutlamaya mecbur edildi.

Çin kaynaklı sosyal medyadan alınan görüntülere göre Uygur çocuklarının Bahar Şenliği hediyesini almak adına “Kardeş aile” kapsamında eve gelen Çinlilere tazim ederken görüntüleniyor.

KUTLAMA YAPMAYANLAR CEZALANDIRILIYOR

Benzeri başka videolarda ise “Çin Yeni Yılını aileleriyle kutlamak” bahanesiyle Uygur evlerine gelen Çinlilerin alkollü sofralarda Uygurları alkol içmeye mecbur ettiği gösteriliyor.

Geçmişte de benzer videolar yayılmıştı, Uygurları domuz eti yemeye, alkol içmeye, Çince şarkı söylemeye ve dans etmeye, Bahar Şenliği sırasında kapılarına kutlama levhaları ve kırmızı fenerler asmaya zorladığı ve bunu reddedenlerin Çin ulusal bilinci ihlal etmekle suçlanıp cezalandırılacağı biliniyor.

Muhammed Ali ATAYURT
Kaynak: Türkistan Press
Kaynak: https://www.facebook.com/100005784601949/posts/1658512084351596/?d=n

Kaynak: https://youtu.be/MAwPbUOztM4

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here