AH TÜRKİSTAN, AH TÜRKİSTAN…

0
55
views

AH TÜRKİSTAN, AH TÜRKİSTAN…

Kaderin doğuda kaldığın için mi böyle yazıldı yoksa özümüz olan Türk topraklarından yetişen bir filiz olduğun için mi? Üzerine doğacak güneşine gölge yaptılar.
İki bin yıldır doğup büyüdüğümüz, kök salıp Anadoluya ve cihana yayıldığımız kutlu belde, mübarek topraklar kaderine böyle terk edilmelimiydin. Adını Doğu Türkistan dediğimiz bu topraklara iki bin yıl sonrasında ‘Sincanlı’ diye inandırılmak mıydı senin kaderin?
İki bin yıldır bize ait olan topraklarda zalim Çin’e karşı 1863 yılında ve 1934 yılında iki defa bahar geldi sana tam tomurcuk açacakken biz yetemedik sana. İşte tamda bu tarihlerde dönemin Osmanlı imparatorluğu ve Türkiye’si bu girişimine sessiz kalmayıp gerek Teşkilatı Mahsusa ile gerek İttihat ve Terakki yönetiminde Enver Paşa eli uzatmak istedi lakin bu da yetmedi sana…
Günümüzdeki durumuna gelince “Ben Türküm” diyebilmenin yasak olduğu, Ben İslamım diyebilmenin suç sayıldığı, doğmamış çocuğun kürtaj ile alınıp lokantalarda pişirilip servis edildiği, farz olan ibadetini yapanlara Radikal İslamcı deyip idam edildiği, din adamlarının sistemli şekilde öldürüldüğü dönemde öz kardeşim dediğin biz nerdeyiz? Biz ne yapıyoruz?
Bizim sesimiz olması için Türk milleti olarak yetki verdiğimiz hükümetimizin, Çin Halk Cumhuriyeti Doğu Türkistanı Uluslararası Terör Örgütü ilan ederken kilometrelerce uzaktaki Çine gidip: “Evet Haklısınız Doğu Türkistan İslami Hareketini Terör Görüyoruz” diyor. Bu bizim sesimiz değil ey Doğu Türkistan!! Bizim sesimiz Muhsin Başkanın sesidir. Onun sesi ise “Adriyatik’ten Çin seddine kadar kaynaşmış bir Türk Dünyası hayal ediyorum.” Bu hayalin en büyük ortağı sensin, bu ses sana haykırılan bizim sesimiz.
Sonra bir ses daha duyuldu sana. Her ne kadar kirli hesapları olsada biraz umutlandığımız bir sesti. Kalleş ABD’nin sesi, Çin Cumhuriyetinin süper güç olmasını istemediği için Türkiye üzerinden Çini karıştırmak istedi. Bu alçak hesabı yaparken uluslararası arenada devletinin geleceğini düşünen ABD gibi elbette gözbebeğimiz, şerefimiz, vatanımız, Türkiyenin güçlenmesini, süper güç olmasını, bırakın bölgedeki dünyadaki hakimiyetini Turan hayali ile hayal ediyoruz. Bu hayale koşarken elbette Çin ile iyi olmalı, ülkemizdeki kuracakları füze sistemini, nükleer santralinde biz üretip biz güçlenelim. Çin’in bize muhtaçlığından dolayı ülkemize nükleer santral kurduğunu, unutmamamız lazım. Afrika ve Ortadoğudaki hakimiyet hayali Türkiye üzerinden geçiyor. Bizim bunu yaptırıma dönüştürmemiz ve Doğu Türkistan konusunda gerekirse ültimatom vermeliyiz. Orda zulüm olurken biz ekonomik kaygıya düşmeyelim çünkü biz Türkler onurumuz, şerefimiz ve soyumuz için yaşarız.
Türkistanlı kardeşlerimizi omzumuza alıp bu basiretsiz politikamızı değiştirip eğer zulme dur deyip, Sincan dediğiniz yerin bağımsızlığını verip Doğu Türkistan olarak tanımazsanız Afrikadaki hayaliniz,ortadoğudaki hayaliniz serabtan öteye geçemez diyebilmeliyiz.
Günümüzdeki yapılanlar reva değildir. Doğu Türkistandan gelen Uygur Türkü kardeşlerimizi saatlerce havaalanında bıraktığınızı, nice kardeşlerimiz bize sığınmışken zalim Çin’e iade ettiğinizi unutmadık. Türk milletine “Camiler kışlamız, minareler süngümüz” diye yola çıkanların Bunun gereği yapmalıdır.
Yüce Allahtan zalimin zulmü için dur diyebilmeyi bize nasip etmesini diliyoruz. Mazlum, garip Doğu Türkistana Rabbimden yardım istiyoruz.

Süleyman DİNÇ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here