Dijital Yazılar

0
51
views

Karakum Yayınların’dan Çıkan Dijital Yazılar – İsmet Emre

#kiyapyorumu

“Bir serap sanki gördüğümüz. Bir türlü uyanamadığımız kötü bir rüya… Elimizi uzatıp alıyoruz ne zaman, neyi istesek; dokunur dokunmaz dağılıp gidiyor o şey, kendisi olmayarak… Fanusun içindeki mum gibi seslerimiz titrek, bakışlarımız ölgün, nefesimiz ince; dolaşıp duruyoruz görüntü geçirir, ses geçirmez duvarlar arasında. Camdan duvarlar. Asansörler, merdivenler, koridorlar, küçük odalar duygu tabutları sanki… Kaybedilmiş bir dünyanın, bozuk yolların, kıvrılarak uzayan patikaların, uzaktan bakarken bile içimizi ısıtan köylerin, karanlıkta ansızın görünen birkaç pencere ışığının aydınlattığı bir iç dünyamız yok artık. Çocuk seslerinin peşinden giden, çocuk olan, çocuk kalan… Velhasıl bir zamanlar bizimle yaşayan, bizden olan insanların, günün birinde ansızın hayata veda etmelerinin ardından arada bir burnumuzu sızlatan özlem duygusu benzeri bir his ne zaman bizi yoklasa hep o çelişkiyle karşılaştığımız soruyu soruyoruz: Gerçekten var mıydı onlar, gerçekten burada, bizimle miydiler, peki ama nereye gittiler? Ve aynı ses, bir zamanlar bizim olan ve şimdilerde kaybettiğimiz dünya için de aynı soruyu soruyor fısıltılı, ürkek, buruk bir cızırtıyla: Sahiden var mıydı böyle bir dünya?..”

Kitabı özetleyen en güzel cümleler bence bu alıntıda yer alıyor.
Yaklaşık 250’ye yakın başlık var kitapta. Bu başlıkların altında ise hayata dair hemen hemen her konuya değinilmiş kısa denemeler var.
Hafif hüzün kokan, samimi ve gerçek yazılar. Ben çok severek okudum. Kesinlikle tavsiye ederim dostlar. Sevgiyle, kitapla kalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here