Alperenlik Nedir?

0
30
views

ALPERENLİK NEDİR?

 

Arslan Baba’nın tedrisatında pişerek Yesevi Tarikatı’nın kurucusu Hoca Ahmet Yesevi’nin bir ocaktan yetiştirip Orta Asya’ya, Anadolu’ya, Avrupa’ya gönderdiği Sarı Saltuk, Ahi Evran, Hacı Bektaş Veli, Mevlana ve Yunus Emre gibi Evliyaların gönüllere, Saltuk Buğra Han, Ulubatlı Hasan ve Yeniçerilerin ve nice Alplerin kılıçlarla 3 kıta 7 denize cihanı aleme vurduğu Türk-İslam mührüdür, Alperenlik.

Alperenlik dik duruştur, doğru söyleyiştir, ahlaktır, erdemdir. Alperenlik Kur’an ve ehlisünnet vel cemaat çizgisinde yaşayıştır…

Alperenlik İslam’la mecz olunmuş Türk milliyetçiliğidir. Türklüğünden vazgeçmeden İslâm inancını gözeterek yaşayıştır Alperenlik…

Alperenlik 21. yüzyılda Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu ile yeniden perçinlenmiş ve canlanmıştır. O bu çağda Alperenin nasıl olabileceğini ve yaşayabileceğini ortaya koymuştur. Alperen Ocaklarını kurarak hayalini düşlediği bir elinde bilgisayar bir elinde Kur’an olan, Türk-İslam coğrafyasında yaşanan zulüm, işkence, gözyaşı ve soykırıma karşı duran, merhem olan, ses olan, okuyan, araştıran, devlet ve millet meselelerine kafa yoran Alperen gençliği oluşturmaya çalışmıştır. Büyük Birlik Partisi’ni kurarak Alperenlere siyasi kadrolarda yer almalarının önünü açmıştır. Alperenlere ve Türk milletimize siyaseti machivellist ve popülist bir tutumda olmayarak hakkı gözeterek devleti yönetme ve millete hizmette ahlak ve fazilet yarışı olduğunu ortaya koymuştur.

Alperenlerin hedefi Türk-İslam Kültür ve medeniyetinin yeniden inşasıdır, Türk-İslam Birliğini kurmaktır. Alperenlerin davası İlay-ı Kelimetullah için Nizam-ı Alem Ülküsüdür. Yani Allah’ın adını cihanı aleme yaymaktır. Alperenlerin davası zulüm ve gözyaşının olmadığı yeni bir dünya düzeni oluşturmaktır.

Kısaca Alperenlik dava adamında bulan Türklüğünü unutmadan İslam inancına uygun onurlu bir yaşayıştır…

 

Celil BAYDAN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here